Fondy

Zaujíma Vás charakteristika a symbolika farieb? Chceli by ste sa dozvedieť viac o farbách v tradičnej kultúre či v súčasnom slovenskom a zahraničnom dizajne? Alebo Vás láka farbenie vlákien rôznymi prírodnými farbivami? Ak Vás niektorá z uvedených tém zaujala, radi Vás privítame v Knižnici ÚĽUV, v ktorej na Vás čaká nielen množstvo publikácií a periodík, ale aj najnovšie tematické číslo časopisu Remeslo umenie dizajn.
Na Vašu návštevu sa tešíme v čase otváracích hodín Knižnice ÚĽUV.

 

Otváracie hodiny knižnice

novinkyvlna

Zaujíma Vás čo všetko sa skrýva pod pojmom tvar? Nejde len o priestorové rozloženie hmoty či jednotiaci princíp utvárajúci predmet. Chceli by ste sa dozvedieť, aké sú jeho funkcie v remesle, umení a dizajne? Odpovede na tieto otázky nájdete nielen v najnovšom čísle časopisu Remeslo, umenie, dizajn, ale aj v našom knižničnom fonde.
Na Vašu návštevu sa tešíme v čase otváracích hodín Knižnice ÚĽUV.

 

Otváracie hodiny knižnice

novinkyvlna

Zaujíma Vás tvorba sedacieho nábytku? Ste zvedaví na jeho historický vývoj, súčasný dizajn, alebo sa chcete dozvedieť viac o materiáloch, ktoré používajú pri jeho zhotovovaní dnešní slovenskí či zahraniční dizajnéri? Ak Vás táto pútavá téma oslovila, radi Vás privítame v Knižnici ÚĽUV, kde na Vás čaká množstvo kníh a najmä nové, tematické číslo časopisu Remeslo umenie dizajn.

Tešíme sa na Vás.

Otváracie hodiny knižnice

vlnavlna

Zaujíma Vás téma prírodných pletív? Chceli by ste sa dozvedieť, aké rôzne prírodné materiály okrem vŕbového prútia sa používajú pri zhotovovaní dekoračných či úžitkových predmetov?
Ak Vás táto pútavá téma oslovila, radi Vás privítame v Knižnici ÚĽUV, kde na Vás čaká množstvo kníh a najmä nové, tematické číslo časopisu Remeslo umenie dizajn.

 

Tešíme sa na Vás.

Otváracie hodiny knižnice

novinkyvlna

Patríte k obdivovateľom tradičného, ľudového odevu? Páči sa Vám rozmanitosť materiálov a techník, ktoré sa pri jeho zhotovovaní využívali? Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto atraktívnej téme, príďte do Knižnice ÚĽUV, kde na Vás čaká množstvo kníh a periodík s touto tematikou.

Tešíme sa na Vás.

Otváracie hodiny knižnice

vlnavlna

Zasielanie noviniek

Aktuálne

Vážení čitatelia,

oznamujem Vám, že Knižnica ÚĽUV bude dňa 6.7. a 7.7. 2022 z technických príčin zatvorená. 

Ďakujeme Vám za pochopenie

 

Knižnica ÚĽUV
Obchodná 64, 816 11 Bratislava
tel.: +421 917 321 841
e-mail: kniznica@uluv.sk

© 2008 – 2022 ÚĽUV – Všetky práva vyhradené
Ústredie ľudovej umeleckej výroby je v zmysle platného zákona
(zák. SNR č. 4/1958 Zb. ) inštitucionálnym vykonávateľom ochrany
a propagácie ľudovej umeleckej výroby ako zložky kultúrneho dedičstva